Darmowa dostawa od 99,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Jakie ochronniki słuchu wybrać?

2021-03-23
Jakie ochronniki słuchu wybrać?

Nauszniki ochronne – skuteczna ochrona przed hałasem

Nauszniki ochronne to sprzęt, dzięki któremu możemy w pełni ochronić się przed hałasem, wynikającym podczas wykonywania różnych obowiązków zawodowych. Jest to jedyna, tak skuteczna i w pełni zabezpieczająca, która daje nam nie tylko komfort pracy, lecz także zapewnia bezpieczeństwo przy wykonywaniu trudniejszych i bardziej ryzykownych zadań.

Nauszniki ochronne – dlaczego warto je kupić?

  Odpowiedź jest bardzo prosta. Kiedy wykonujemy różnego typu zadania takie jak rąbanie, cięcie, bądź inne zadania związane z hałasem i niebezpiecznymi (i nie tylko) zakresami pracy, wtedy nauszniki ochronne są wręcz wymagane przez przepisy BHP, które musimy w pełni respektować.   Dostęp do nowoczesnych nauszników ochronnych jest niezwykle ważny, ponieważ dzięki nim uzyskujemy możliwość pracy w odpowiednich warunkach. Kiedy nasza praca generuje duży hałas, musimy mieć niezbędne zabezpieczenie w postaci wspomnianych nauszników.

Nauszniki przeciwhałasowe EM5002 B

  Jest to jeden z podstawowych modeli, opatrzonych bardzo dobrą ceną. Dzięki niemu uzyskamy podstawową ochronę przed hałasem, zyskując dobrej jakości produkt w bardzo niskiej cenie. Jest to kompromis pomiędzy wysoką jakością i wysoką ceną produktu, która za tym idzie.

Nauszniki przeciwhałasowe VS130HVIS

  Ten model jest jednym z najdroższych w naszym zestawieniu. Oznacza to, że cechuje się najwyższą wydajnością, zapewniając nam skuteczną ochronę przed hałasem. Nauszniki dedykowane są do pracy przy bardzo wysokim hałasie.

Nauszniki VS130 HONEYWELL

  Bardzo ciekawy model, który tłumi poziomy hałasu takie jak SNR=35dB, H=36dB, M=32dB, L=26dB. Nauszniki są szerokie, dzięki czemu dopasują się do każdego ucha. Nadają się także dla osób noszących aparaty słuchowe. Produkt jest lekki i wygodny w użytkowaniu.

Nauszniki przeciwhałasowe VS120 HONEYWELL

  Wysokiej klasy produkt, który cechuje się takimi poziomami tłumienia hałasu jak SNR=31dB, H=35dB, M=28dB, L=20dB,. Oprócz tego, są to bardzo szerokie słuchawki, które mogą być także wykorzystywane w wypadku osób, które noszą aparaty słuchowe. Same nauszniki są odporne na działanie olejów. Spełniają także wymagania normy znanej jako kod EN352-1.  

Nauszniki wygłuszające OPTIME III 3M

Nauszniki wygłuszające OPTIME III 3M Kolejny model, który warto wziąć pod uwagę. Zakres jego ochrony mieści się w granicach od 95dB(A), do 110dB(A). Jeśli zaś chodzi o stopień tłumienia, są to granice od 34 do 35dB. Dzięki temu jest to bardzo uniwersalny produkt, który można dopasować w pełni do naszych potrzeb. 

Nauszniki VS110 HONEYWELL

  Model VS110 HONEYWELL został przygotowany z myślą o osobach, które potrzebują bardziej podstawowego zakresu ochrony swojego słuchu. Stopień tłumienia w tych słuchawkach to zaledwie 27dB, jednak przy mniejszym hałasie jest to wystarczająca wartość. Dodatkowym atutem słuchawek jest ich lekka konstrukcja, która wynosi zaledwie 160 gramów. Nauszniki spełniają normę EN 352-1:2002.      

Słuchawki wygłuszające OPTIME I 3M

Kolejny model skierowany jest raczej do mniej hałaśliwych prac. Jego poziom ochrony mieści się w granicach od 87dB(A), do 98dB(A). Poziom tłumienia zaczyna się od od 26 do 28dB. Są to więc słuchawki przeznaczone do niższych prac związanych z hałasem. Pomimo niższych parametrów świetnie sprawdzają się w praktyce, skutecznie chroniąc nas przed hałasem.

Słuchawki ochronne OPTIME II 3M

Kolejne słuchawki, które znalazły się w naszym zestawieniu. Model Optime II 3M zapewnia nam poziom ochrony od 94dB(A) , do 105dB(A). Jeśli zaś chodzi o średni poziom tłumienia, mamy do dyspozycji SNR – 31 dB. Jest to optymalna propozycja, do średnio zaawansowanych prac związanych z hałasem.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2021

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 1119 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-14
ok
2024-05-13
SZYBKO I SPARWNIE
pixelpixel